پیام دکتر سیادت به مناسبت روز بزرگداشت شهدا

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۹ کد : ۵۸۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۶۸
زندگی برای هر انسانی معنای خاص خود را دارد و هرکس با چشمان خود به زندگی نگاه می کند. هر انسانی با هر رنگ و زبانی راهی برای طی کردن این زندگی در پیش می گیرد. اما نکته ای که برای همه انسان ها مهم می باشد این است که بهترین راه برای طی کردن این مسیر پر فراز و نشیب چیست و کدام راه است که بهترین پایان برای این زندگی فانی را می آفریند.
پیام دکتر سیادت به مناسبت روز بزرگداشت شهدا

زندگی برای هر انسانی معنای خاص خود را دارد و هرکس با چشمان خود به زندگی نگاه می‌کند.
هر انسانی با هر رنگ و زبانی راهی برای طی کردن این زندگی در پیش می‌گیرد. اما نکته‌ای که برای همه انسان‌ها مهم می‌باشد این است که بهترین راه برای طی کردن این مسیر پر فراز و نشیب چیست و کدام راه است که بهترین پایان برای این زندگی فانی را می‌آفریند.
هرکس تفکری و راهی برمی گزیند و در این میان هستند عده‌ای که به گزینند و برنده این بازی هفت رنگ می‌شوند. عده‌ای که پایانشان آغازی شیرین در پی دارد.
این عده راه عشق را می‌گزینند، عاشقانه زندگی می‌کنند و عاشقانه می‌روند. عشق به معبود، زیستن برای او و رفتن به سوی او...
همانانی که با گذشتن از خود در راه دفاع از دین، جان دادند و روح گرفتند و از میان القاب رنگارنگ این دنیا نام شهید را برگزیدند. آنانی که بهترین الگو‌ها را انتخاب کردند و پیرو راه علی (ع) و فرزندانش شدند و حسینی زیستن را سرمشق خود قرار دادند.
و سرزمین ما ایران، پر است از چنین مردان و زنان والا مقامی که پیرو این راه و روش بودند و از دین در برابر متجاوزین چه در زمان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و چه در زمان کنونی دفاع نموده‌اند.
در این میان هستند عزیزانی که در راه دفاع از دین به مقام ایثارگری رسیده‌اند. این عزیزان بعد از شهدا وظیفه‌ای سنگین به دوش گرفته‌اند و زینب گونه راه و یاد شهدا را زنده نگه می‌دارند.
نکته مهم اینجاست که دفاع همچنان ادامه دارد و دشمن همچنان در کمین است و یکی از مهم‌ترین سلاح‌ها در این زمان سلاح علم است. سلاحی که می‌توان با آن دشمن را تضعیف نمود. و قطعاً یکی از بهترین راهنمایان در این عرصه و در واقع سرلشگران این جهاد، ایثارگران، به خصوص ایثارگران دانشگاهی می‌باشند، عزیزانی که اکنون سلاح علم به دست گرفته‌اند و رهرو راه شهیدان می‌باشند و در مقابل دشمنان ایستادگی می‌کنند امید است که در این راه همیشه پیروز و سرافراز باشند..
و امروز روزاست که به نام آن بزرگ مردان، شهدای عزیز ایران اسلامی، نام گذاری شده است و بنده به نوبه خود این روز را گرامی داشته و از خداوند منان امنیت و عزت کشور عزیزمان را زیر سایه شهدا و ولی فقیه خواستارم.


سید عطاء اله سیادت
رئیس دانشگاه


نظر شما :